Banner z zaproszeniem na wystawę "Mój Gryfny Ślonsk"

Jeszcze do 31 października zapraszam do odwiedzenia wystawy „Mój gryfny Ślonsk”, na której „zawisło” kilka moich zdjęć.

Wystawę można oglądać codziennie od 8.00 – 19.00, a w soboty od 9.00 – 15.00 na ul. Grażyńskiego 47 w Katowicach w siedzibie Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach.

Wystawa „Mój gryfny Ślōnsk” zabiera nas w podróż po sercu śląskiej ziemi. Dzięki fotografiom pięciu autorów, odkrywamy unikalny charakter tego regionu. Od architektonicznych krajobrazów, bogactwa przyrodniczego, tradycji i historii obserwowanych na comiesięcznym targu staroci, po zwyczajne sceny z życia, które codziennie toczą się na ulicach naszych miast, mamy okazję zobaczyć Śląsk z zupełnie różnych punktów widzenia. Każdy z fotografów przedstawił swoją perspektywę i autorską interpretację tego czym dla niego jest właśnie jego gryfny Ślōnsk.

[gryfny = piękny, śliczny; 
Ślōnsk = Śląsk]

𝗞𝗶𝗹𝗸𝗮 𝘀ł𝗼́𝘄 𝗼 𝗮𝘂𝘁𝗼𝗿𝗮𝗰𝗵 𝘇𝗱𝗷𝗲̨𝗰́:

𝗞𝗮𝗿𝗼𝗹𝗶𝗻𝗮 𝗚𝗺𝗶𝘁𝗲𝗿𝗲𝗸 – absolwentka Studium Reklamy w Katowicach. Mówi o sobie tak: „Malarstwo jest moją miłością od pierwszego zetknięcia z pędzlami i zajmuję się nim zawodowo. Fotografia uwiodła mnie nieco później. Polowania z obiektywem w ręku karmią moją wyobraźnię z niezwykłą szczodrością. Zapraszam do mojego świata, gdzie pozornie szara rzeczywistość przeplata się z magią; pełnego nieoczywistości, symboli, kontrastów, wciąż świeżych, zaskakujących kadrów. Świata który nieustannie zachwyca, zadziwia, którym kocham się dzielić zamykając w ramy obrazów i zdjęć.”

𝗠𝗼𝗻𝗶𝗸𝗮 𝗕𝗶𝗼𝗹𝗶𝗸 – niespożyta energia i ciekawość świata sprawia, że jest w ciągłej podróży po bliższych i dalszych okolicach. Zawsze z aparatem, żeby utrwalić to, co ulotne, niepowtarzalny nastrój chwili i magię z pozoru zwykłych rzeczy. Absolwentka studiów na kierunku Fotografia Dokumentalna oraz kursu II stopnia Związku Polskich Artystów Fotografików. Zawodowo związana z architekturą. Dziołcha ze Slōnska, z urodzenia Chorzowianka, z wyboru Rudzianka.

𝗔𝗴𝗻𝗶𝗲𝘀𝘇𝗸𝗮 𝗠𝗮𝗷𝗻𝘂𝘀𝘇 – głowa pełna pomysłów i nowych projektów (jeszcze nie skończy jednego, a już myśli o kolejnych!). Z wykształcenia pedagożka i arteterapeutka, której pierwszy zdobyty tytuł zawodowy, to fototechnik. Miłośniczka spędzania niezliczonych godzin w przyrodzie oraz poszukiwaczka łączności z naturą, a także mistrzyni w odkrywaniu jej piękna w każdym miejscu, w którym się znajdzie – w szczególności na Śląsku. Autorka kilku projektów fotograficznych, filmowych oraz książek. Absolwentka podyplomowych studiów: Fotografia Podróżniczo-Dokumentalna w Katowicach. Od lat pracuje z osobami z niepełnosprawnością, które aktywnie włącza w realizowane przez nią projekty artystyczne.

𝗔𝗴𝗻𝗶𝗲𝘀𝘇𝗸𝗮 𝗕𝘂𝗱𝘇𝘆𝗻́𝘀𝗸𝗮 – od 2007 r. łączy pracę w organizacji pozarządowej z pracą w instytucji kultury. Codziennie wymyśla i realizuje nowe pomysły na działania społeczne oraz rozwija organizacje pozarządowe. Od kilku lat fotografuje otaczającą ją rzeczywistość. Głównie podczas realizowanych zajęć, eventów, wydarzeń sportowych oraz codziennych i turystycznych wyjazdów do miejsc bliższych i dalszych. Fascynują ją ludzie i otaczające ich środowisko.

𝗔𝗱𝗮𝗺 𝗥𝗮̨𝗰𝘇𝗸𝗮 – jest pasjonatem fotografii. Początkowo przyjaźnił się ze światłomierzem, koreksem i szczypcami, a długie wieczory spędzał w łazienkowej ciemni. Nieco później zyskał wykształcenie inżyniera przeróbki plastycznej. Zawsze żywo interesował się malowaniem światłem. Studia podyplomowe na kierunku Fotografii Dokumentalnej i Podróżniczej oraz kurs II stopnia Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), zaowocowały głębszym zrozumieniem sztuki i techniki fotografii. Jest członkiem Śląskiego Towarzystwa Fotograficznego i od kilku lat aktywnie uczestniczy w wystawach zbiorowych. W 2021 roku wziął udział w szczególnym projekcie zorganizowanym przez Muzeum Śląskie pt. „Obiektyw na miasto”, który został zakończony wydaniem albumu ze zdjęciami wykonanymi przez uczestników. W swoich fotografiach stara się uchwycić emocje i wrażenia, czasem poprzez kształty i geometrię. Zwraca szczególną uwagę na relacje pomiędzy miastem a naturą.

Wystawę będzie można oglądać do 𝟯𝟭 𝗽𝗮𝘇́𝗱𝘇𝗶𝗲𝗿𝗻𝗶𝗸𝗮. Serdecznie zapraszam!

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.